Tajemnice wiklinowej zatoki (1985)

Przygody młodego piżmaka Serafina, który dopiero niedawno usamodzielnił się i musi nauczyć się radzić sobie sam bez rodziców. Szybko zaprzyjaźnia się z Ogryzkiem, rezolutnym i nieco przemądrzałym szczurkiem i wspólnie poznają świat i najróżniejszych sąsiadów oraz przeżywają liczne, czasem niebezpieczne, przygody.

Film animowany dla dzieci.Produkcja: 1985
Premiera: 1985

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada: (głosy)
Archibald
Serafin
Szafir
mama Serafina
tata Serafina
mama nutria
tata nutria
mama wydra
tata wydra
i inni


Notatki:
Według nie potwierdzonych informacji film ten zrealizowano na bazie samodzielnego filmu krótkometrażowego dla dzieci wyprodukowanego w 1984 roku, który - po zamówieniu dalszego ciągu - miał w zamierzeniu stać się filmem kinowym. Jednak z nieznanych powodów ukończony w 1985 roku film do kin wtedy nie trafił (nie mamy też informacji czy film ten w ogóle trafił wtedy do szerokiej dystrybucji, czy też był wyświetlany w szkołach itd). W międzyczasie nastąpiły zmiany kadrowe w TVP i nowe władze podjęły decyzję o przekształceniu filmu na powrót w serial telewizyjny, tak więc realizatorzy ponownie pocięli istniejący już film na 7 części, które zostały emitowane w telewizji po 1986 roku.
Serial spotkał się z dobrym przyjęciem najlepszych krytyków - samych dzieci - i panowie Siatkiewicz i Zięba, już po zmianach ustrojowych w Polsce, zrealizowali potem jeszcze kilka filmów o sympatycznym piżmaku Serafinie i jego przyjaciołach.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
    Cała seria o piżmaku Serafinie:
  • Tajemnice wiklinowej zatoki (1984) - serial TV
  • Tajemnice wiklinowej zatoki (1985) - film
  • Powrót do wiklinowej zatoki (1995) - serial TV
  • Zima w wiklinowej zatoce (1998) - serial TV
  • Magiczna gwiazda (2003) - film
  • Wielka wędrówka (2006) - film

03.141010

(POL) polski,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz